اقدام پژوهییکی از مهمترین فعالیت هایی است که در طول سالتحصیلی بخشنامه های مختلفی در قالب آن به فرهنگیان ابلاغ می شود. در واقع می توان گفت که معلمان مدیران و سایر ارکان مدرسه با نوشتن و اجرای اقدام پژوهی می توانند کمک بزرگی به محیط آموزشی و تربیتی که در آن نقش مدیر و گرداننده را دارند ایفا نمایند.

اقدام پژوهی که پژوهش در عمل نیز نامیده می شود به طور کل بحث برانگیز ترین فعالیت معلمان نیز در قالب فعالیت پژوهشی محسوب می شود.معلمان سالهاست که با واژه اقدام پژوهی انس گرفته اند و آن را خوب می شناسند.

سایر فرهنگیان نیز می توانند در فعالیت های اقدام پژوهی شرکت نمایند و در قالب یک پژوهش عملی در رابطه با کمک به حل مشکلات و معضلات خود تلاش کنند.

اقدام پژوهی در میان سایر اقشار و فرهنگیان معمولا در راستای فعالیت های پرورشی و تربیتی اجرا می گردد و این تنها مدیران و معلمان و معاونین آموزشی هستند که با بحث آموزش در اقدام پژوهی سر و کار دارند. اهمیت اقدام پژوهی از آنجا بیشتر به چشم می خورد که سایر اقشار فرهنگی نیز در کنار معلمان به اجرای آن پرداخته و تمام تلاش خود را در جهت بهبود شرایط و وضعیت موجود و رقابت پذیری در اقدام پژوهی به کار می بندند.

گزارش تخصصی معلمان گونه پژوهشی دیگر

گزارش تخصصی معلمانیکی دیگر از انواع پژوهش های پرکاربرد در رابطه با معلمان و اقشار فرهنگی است. معلمان در اجرا و انجام گزارش تخصصی می توانند کمک شایانی به هم کرده و از تجربیات و آنچه فراگرفته اند استفاده های لازم را ببرند.

گزارش تخصصی معلمان و دبیران و سایر فرهنگیان در واقع کمک شایانی است به همکاران در جهت اینکه بدانند باید کلاس را چطور اداره نموده و چطور می توانند از تجربیات هم استفاده های لازم را ببرند.

گزارش تخصصی معمولا به تنهایی ارائه نمی شود بلکه با پیشنهاد و راهکار ارزشیابی همراه است. راهکار ارزشیابی هم عبارت است از مجموعه ای از تجارب و آموخته ها ی معلمان که در طول سالتحصیلی کسب نموده اند. آنها در واقع با ارائه راهکار و پیشنهاد ارزشیابی می کوشند به بهترین شیوه ممکن سعی کنند علاوه بر بهبود فرایند تدریس نمره کاملی هم برای ارزشیابی کسب نمایند.معلمان چند سالی است که با گزارش تخصصی عجین شده اند و تلاش دارند به این وسیله از همدیگر و تجربیات هم استفاده بهینه را ببرند.

طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی

در مقطع ابتدایی طرحی به نامطرح جابربن حیان وجود دارد که به دانش آموزان کمک می کند که به بهترین شیوه ممکن در این پروژه به فعالیت های عملی بپردازند. معلمان نیز در این طرح بزرگ شریک و سهیم هستند. معلمان در طرح جابربن حیان که به پروژه علمی طرح جابر نیز موسوم است به کمک همدیگر سعی می کنند به پیشبرد اهداف آموزشی کمک شایانی نمایند.طرح جابربن حیان در واقع طرحی است که سالهاست در مقطع ابتدایی در کشور ایران و سایر کشور ها برگزار می گردد.

شواهد حاکی از آن است که در طرح جابربن حیان معلمان نیز مانند دانش آموزان با هم به رقابت می پردازند. رقابت دانش آموزان در این پروژه علمی دلیلی ذاتی دارد و آن این است که دانش آموزان به کمک دست سازه های طرح جابربن حیان تلاش می کنند بهترین و موثر ترین طرح را ارائه دهند و از آن به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

نکته ای که ذکر آن در اینجا جای بسی تامل است اینکه دانش آموزان متاسفانه از خلاقیت در راستای طرح جابربن حیان دست کشیده اند و بدون اینکه تلاشی کنند که این طرح را به صورت بهینه و عالی پیش ببرند از کپی کاری و استفاده از دسترنج دیگران بهره می برند.

شواهد نشان می دهد که شاید فقط ده درصد دانش آموزان خود به گردآوری و تدوین طرح و پروژه جابربن حیان می پردازند و بقیه به کپی مطالب دیگران بسنده می کنند که این خود نشاندهنده ضعف نظام آموزشی در کشور است.

معرفی منبع غنی بانک فایل پژوهشی معلمان

بانک فایل پژوهشی معلمان در راستای کمک به عرصه پژوهش در کشور سعی دارد به گونه ای قابل قبول نمونه های کامل و دقیقی را از اقدام پژوهی ، گزارش تخصصی و طرح جابر در اختیار فرهنگیان و دانش آموزان محترم بگذارد. امید است که دانش آموزان و معلمان عزیز با بهره گیری از این مقوله ها بتوانند تلاش خود را در جهت شرکت در فعالیت های پژوهشی دو چندان نمایند.

بانک فایل پژوهشی معلمان چندین سال است که در این راستا تلاش نموده و از هیچ کوششی فروگذاری نکرده است. معلمان محترم می توانند با مراجعه به این پایگاه به استفاده از مطالب و منابعی که برای فرهنگیان گذارده شده است بپردازند.این مجموعه مفتخر است علاوه بر موارد فوق کلیه فعالیت های پژوهشی فرهنگیان را نیز برای آنها آماده و محیا نموده است.

منبع : بانک فایل پژوهشی معلمان

مناسب ترین زمان خرید بلیط هواپیما کدام است ؟

انتخاب رشته تخصصی در موسسه موفقیت

لابراتوار چاپ عکس نورقائم

معلمان ,طرح ,اقدام ,های ,حیان ,جابربن ,اقدام پژوهی ,جابربن حیان ,گزارش تخصصی ,دانش آموزان ,است که ,فایل پژوهشی معلمان ,ببرند گزارش تخصصی ,گزارش تخصصی معلمان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

allaboutcarmarket تعمیر پکیج رادیاتور در شیراز 3pary agilchi سبو قالب های فارسی وردپرس 8 مجله خبری پوست مو زیبایی لاغری زیباچه نمایندگی هانا HANNA و نمایندگی فروش محصولات هانا HANNA در ایران - آریان تجهیز mojedaryal سجاده فرش مسجدی